Haberler

Ana sayfa > Haberler > İçerik
Eşanjör Enerji Verimliliği, Isı Transfer Verimliliğini Artırma
Jul 01, 2017

Isı Eşanjörü, akışkan sıcaklığının Isı Eşanjörleri olarak da bilinen ısı değiştirim ekipmanının gerekli göstergelerinin prosesine ulaşması için, soğuk akışkan ekipmana ısı aktarımının parçası olan ısıdır. Günlük hayatta ısıtma için ısıtma soğutucuları, türbinlerdeki kondansatörler ve uzay roketleri üzerindeki yağ soğutucuları Isı Eşanjörleri'dir. Petrol, kimya, hafif, farmasötik ve enerji gibi endüstriyel üretimde genellikle kriyojenik bir sıvıyı ısıtmak veya yüksek sıcaklıktaki bir sıvıyı soğutmak, sıvıyı buhar haline getirmek veya sıvıyı bir sıvıya yoğunlaştırmak için kullanılır.

Isı Eşanjörü endüstrisinde enerji verimliliği, ısı transfer verimliliğini artırmak, ısı transfer alanını azaltmak, basınç düşüşünü azaltmak, cihaz ısı yoğunluğunu artırmak ve çalışma alanlarında dikkate değer başarılar elde ettik. Petrol, kimya, enerji, metalurji, gemi inşaatı, makine, gıda, ilaç ve diğer sektörlerde Isı Eşanjörü büyümesi istikrarına dayanan.

Basınçlı kap ekipmanında, Isı Eşanjörü, uzun süre çalıştırıldıktan sonra, skalanın görünümünü, korozyon problemlerini, korozyonunu engelleyemez: Eşanjör soğutması, normal çeliğin veya çivilerin suya girmesi gibi güçlü bir korozif atılmadan soğutulmuş su , birkaç gün sonra paslanma olacak, ne kadar uzun olursa o kadar ciddi korozyon olur. Donanım duvar genellikle pas pas pas ve korozyona neden olarak, hatta paslanma dökülmesi, bobin tıkanacak, böylece ısı transferi etkisi; ekipmanın servis ömrünü önemli ölçüde kısaltmak için korozyon varlığı.

Ölçek: Boru hattındaki inorganik tuz, su kristalleşmesinde çözülmüş, kondenser ve duvardaki ölçek oluşumunun diğer ısı transferi yüzeyi, azaltılmış ısı alışverişi verimliliği ile sonuçlanırken soğutma etkisi azaldı, sert kirlilik% 30 azaldı biyolojik çamurda% 35 oranında artış: suyun toprakları, tortu, kirin humus oluşumu, bakteri, yosun ve diğer mikroorganizmalar ile birleşmesi ve biyolojik sümüksüden oluşan sekresyonlarının ciddi tıkanmaya neden olması nedeniyle artması boru hattı; Kir, çamur ısı değişim verimliliğini, daha fazla güç tüketimini etkileyerek yüksek basıncın çalışmasına neden olur, aşırı basıncın kapanmasına neden olur. Bunların hepsi Eşanjörün normal çalışmasını ciddi olarak etkiler. Dolayısıyla Eşanjör sistemi ölçeği, korozyon, çamur, bakteri ve yosun problemleri doğrudan ısı aktarım kapasitesini azaltmaya, servis ömrünü kısaltmaya, operasyonel güvenilirliği azaltmaya, enerji tüketiminde artan işletme maliyetlerine yol açacaktır. Isı Eşanjörü sistemini optimize edilmiş durumda çalıştırmak için, Isı Eşanjörünün soğutma suyunun ve soğutulmuş su sisteminin özel kimyasal işlemden geçirilmesi gereklidir: ölçek, pas, sümük, sterilizasyon ve korozyon önleyici işlemler kaldırmak, Enerji tasarrufu, işletme maliyetlerini düşürme. Isı Değiştirici evaporatör ve kondenser ısı transferi işlemi, kir doğrudan ısı transfer verimliliğini etkiler ve ekipmanın normal çalışmasını etkiler, Isı Eşanjörü operasyon sonuçları, bir süre sonra Isı Eşanjörü temizleme işlemi olmadan elektrik tüketimini artıracağını gösterir 10 % 30.

Kazanın kapanmasını azaltmak için soğutma etkisini arttırın. Temizleme çamuru kaldırabilir, böylece boru hattı berrak, berrak bir su olur. Aynı zamanda, temizleme, anti-ölçekleme, yoğunlaştırıcıyı iyileştirme, buharlaştırıcının termal verimliliği, böylece yüksek basıncın aşırı basıncın kapanma olgusunu önleme, soğutulmuş su akışını iyileştirme, soğutma etkisini iyileştirme, sistemin güvenli ve verimli çalışması. Kullanıcı bakım masraflarından çok tasarruf etmek için: İşlemden geçirilmemiş Eşanjör, korozyon sızıntısı, çözelti kirliliği nedeniyle Eşanjör gibi kazaya kadar boru tıkanması, ölçeklendirme, korozyon, aşırı basıncın oluşması, bakırın değiştirilmesi gerekiyor, değiştirin çözüm, ev sahibinin bakımı, genel tamir ihtiyacı 2-5 milyon tutarında. Ve bertaraf edildikten sonra, bakım maliyetlerini azaltabilir, aynı zamanda ekipmanların hizmet ömrünü uzatabilir, aynı zamanda sahipleri için yüz milyonlarca kaybını azaltmak için milyonlarca. Isı Eşanjörü sistemini optimize edilmiş bir durumda çalıştırmak için, Isı Eşanjörü sisteminin su sisteminin kimyasal sisteminin atılması gereklidir: Ölçek, pas, sümük, sterilizasyon ve korozyon önleme işlemi: kimyasal temizlik sterilizasyonu: temizleme metal görünümüne indirgenmiş temizleme maddeleri ve fungisitler, yüzen pasa, kir, yağ, bakteri ve yosunların dağılmış temizlenmesi; günlük bakım: metal paslanmasını önlemek için korozyon inhibitörü ekleyerek, kalsiyum ve magnezyum iyonlarını önlemek için Kristalin yağış.

Guangzhou Jiema ısı değişimi ekipman Co, LtdTelefon: +86-20-82249117