Haberler

Ana sayfa > Haberler > İçerik
Enerji Tasarruflu Teknolojinin Hızla Geliştiği, Eşitsizlikten Daha Çok Türlü Eşanjör
Oct 23, 2017

Isı eşanjörü, ısıyı, eşanjörler olarak da bilinen soğuk akışkana ileten bir ısı eşanjörüdür. ISI eşanjörü, kimyasal, petrol, enerji, gıda ve diğer birçok sanayi sektöründe, üretimde önemli bir yere sahip olan genel bir donanımdır. Kimyasal üretimin ortak ısı eşanjörleri ısıtıcılar, soğutucular, kondansatörler, evaporatörler ve Reboiler'dir.

Isı eşanjörünün tehlikede olup olmadığı, maksimum çalışma basıncına ek olarak, yapısı ve ısı transfer gövdesini görmek için anahtar.

Kaynama noktasının altındaki sıcak su ve soğuk suyu olan ısı eşanjörleri, basınçlı kaplardan daha az tehlikelidir.

Sıcak su veya buhar, soğuk eşanjörlü bir ısı eşanjörü basınçlı bir kaptır? Değil.Tüpteki yüksek sıcaklık tarafı sıvı, tüpün dışındaki kaynama noktası, düşük sıcaklıklı su ısı eşanjörünün altındaysa basınç teknesi de değildir. Gövde ısı eşanjörü bir basınçlı kap değil.

Bazı ısı eşanjörleri, yüksek sıcaklık, yüksek basınç, yüksek hacim, tehlikeli sıvılar içeren, kompleks yapıda olmasına rağmen, ancak risk basınç teknesindeki denetim, montaj, kullanım, bakım, inceleme ve diğer unsurlara uygun olarak nispeten küçük, tasarım, imalât Birim yönetiminin kullanımı. alüminyum plaka-yüzgeçli ısı eşanjörü, gövde eşanjörü, spiral plaka eşanjörü, lehimleme plakalı eşanjör, vb.

Isı eşanjörleri yaygın olarak enerji tasarrufu sağlayan teknolojinin hızla gelişmesi, ısı eşanjörlerinin gittikçe daha fazla çeşitliliği, farklı ortamlar için uygun endüstriyel uygulama, özellikle de büyük enerji tüketimi alanında popüler olan ısı transfer ekipmanı olarak kullanılmaktadır, farklı çalışma koşulları, farklı sıcaklık ve ısı eşanjörü farklı basınç yapısı ve türü de aynı değildir, yeni ile ısı eşanjörü türleri, yüksek verimli ısı eşanjörü sürekli gelişen anahtar kelimeler: sıcak eşanjörlerin sınıflandırılması için eşanjör ısı eşanjörleri, bir ısı transfer cihazı olarak takas ekipman yaygın olarak enerji tasarrufu teknolojisinin hızlı gelişimi ile, büyük enerji tüketimi alanında, sanayi, özellikle farklı medya, farklı çalışma koşulları için uygun daha fazla ve daha fazla çeşit kullanılır ve farklı sıcaklık ve basınçlara sahip ısı eşanjörlerinin tipi farklıdır, ısı değiştirici tipleri yeni ve yüksek verimlilikli ısı değiştiricilerinin geliştirilmesiyle, spesifik sınıflandırma şöyledir: ilk olarak, sınıflandırma ilkesine göre: 1, ana prensip olarak doğrudan temas ısı eşanjörü, birbirleriyle temas yoluyla ana maddenin iki çeşidi Isı elde etmek için aktarım, Temas alanı doğrudan ısı transferini etkiler ve bu tip ısı eşanjörünün ortamı genellikle gaz, diğeri ise ısı transferi ekipmanının ana gövdesi olan kulenin ekipmanına yöneliktir. genellikle kütle transferi ile ilgilenen, kule, genellikle merkezi kule ekipman, en tipik doğrudan temas ısı eşanjörü olarak soğuk su kulesi kullanarak santral arasındaki ilişkiyi ayırt etmek zordur. 2, enerji depolama tipi ısı eşanjörü (bundan sonra akümülatör olarak anılacaktır), ısı eşanjörü dozajının bu türü çok azdır, ilke, katı maddenin belirli bir sıcaklığa erişmesi için katı maddenin ısıtılması ile ilk önce ısı maddesinin, Isıtılmış, böylece ısı transferinin amacına ulaşır. 3, inter-duvar ısı eşanjörü Bu eşanjör Bu tür toplamı fazla% 99 için muhasebe, çok büyük, ilke soğuk ortam, metal veya metalik olmayan ısı transferi yoluyla ısı ortamı, bu tür ısı eşanjörü genellikle kabuk, plaka, plaka-kanat tipi veya plaka-kabuk ısı değiştiricisi olarak anılır.

Guangzhou Jiema ısı değişimi ekipman Co, LtdTelefon: +86-20-82249117