Haberler

Ana sayfa > Haberler > İçerik
Plaka ve tüp ısı eşanjörü küçük ayak izi, hafif, düşük fiyat
Oct 23, 2017

Plaka ve tüp ısı eşanjörü rasyonel kullanımı ve enerji tasarrufu ve yeni enerji gelişimi için anahtar ekipmanlar var. Modern Petrokimya işletmelerde istatistiklerine göre plaka ve tüp ısı eşanjörü yatırım %30 sorumluydu ~. Buzdolabında, Evaporatör ve kondansatör Ağırlık Birim ağırlığı % 30 için sorumluydu. ~, güç tüketimi % 20 Toplam güç tüketimi için hesaba $number. Görünür plaka ve tüp ısı eşanjörü kurumsal yatırım, metal tüketimi ve güç tüketimi üzerinde önemli etkisi vardır. Değişen ısı değişimi nedeniyle üretimde, plaka ve tüp Isı değiştiriciler, ama yüksek sıcaklık, yüksek basınç, ultra düşük sıcaklık ve korozyon direnci, kabuk ve tüp plaka ve tüp çeşitli sahibi olmak gereklidir Isı değiştirici ve yer kullanımda 20. yüzyılın 80, 90 hala önemli bir konuma sahiptir. Tam kaynak gibi yeni tip plakası plaka ve geliştirilmesi tüp ısı eşanjörü, lehimleme ve plaka-kabuk, hem de yeni teknoloji, teknoloji ve plaka plaka ve tüp ısı eşanjörü malzeme, tabak tabak ve tüp ısı eşanjörü yüksek iletim katsayısı, büyük Logaritmik ortalama sıcaklık farkı, az yer kaplayan, hafif, düşük sıcaklık farkı ve kirlenme düşük katsayısı avantajları vardır. Ayrıca 8.0MPa, 150 ℃ 1000 ℃, kabuk ve tüp plaka ve tüp Isı değiştiriciler ikame için koşullar birçok uygulama alanlarında oluşturma artan sıcaklık dayanma yeteneği için 2.5MPa gelen taşıma kapasitesi vardır.

Plaka ve tüp ısı değiştirici özellikleri

1. Logaritmik ortalama sıcaklık farkı büyüktür.

2. küçük ayak izi, kompakt yapısı, uygun temizlik.

3. hafif, sac kalınlığı genellikle 0.4-0.7 mm olduğunu.

4. ısı transfer katsayısı yüksektir, sayfanın dalgalanma sıvı türbülans küçük akım hızı altında üretmek neden olabilir.

5. ısı transferi veya işlem birleştirme alanını değiştirmek, artırabilir veya uygulanan farklı plaka ve tüp Isı değiştiriciler plakaları gerekli Isı aktarımı alan elde etmek, plaka satır bağlantı noktası sütununu değiştirmek için sayı olabilir azaltmak.

6. düşük fiyat.

Plaka ve tüp eşanjörün çalışma prensibi

Plaka plaka ve tüp ısı eşanjörü ayrılabilir plaka ve tüp ısı değişim donatımın oluşan kauçuk conta sıkıştırma aracılığıyla belirli bir aralığına göre oluklu ısı transferi plaka, çok sayıda olduğunu. Plaka monte, iki grup dönüşümlü olarak düzenlenir ve yapıştırıcı tutturmak için kullanıldığında kauçuk mühür kaburgalar plakaları ve tabakalar arasında. Rolünü sıvı kaçağı önlemek için ve iki tabak, ısı transferi plaka baskı çeşitli içine arasında dar bir ağ oluşumu, ısı transferi plaka alan ve sertlik, artırmak için oluklu ve sıvı düşük hız oluşumunda yapabilirsiniz türbülans, Gelişmiş ısı iletim etkiyi elde etmek için. Dağıtım tüp ve sıvı deşarj manifold plaka üzerinde dört delik oluşturur ve hangi countercurrent veya ısı değişimi için her sayfası üzerinden akışı formu ilgili akışı kanal iki ısı transferi ortamlar akışı.

Özellikleri:

(1) küçük boyutu, daha az yer kaplayan;

(2) yüksek ısı transfer verimi;

(3) esnek montaj;

(4) düşük metal yakıt tüketimi;

(5) küçük ısı kaybı;

(6) temizlik, sökme, revizyon uygun;

(7) plaka ve tüp ısı eşanjörü olduğunu bir dezavantajı uzun bir mühürlü çevre, sızıntı, kolay değil yüksek basınç dayanacak.

Kompozisyon ve plaka ve tüp ısı eşanjörü fonksiyonu

Plaka ve tüp ısı eşanjörü ağırlıklı oluşur ısı transferi tabak, conta, panel, iki taraflı sıkma cıvata, dirsek, vb sızdırmazlık.

Bileşenleri aşağıdaki gibi işlev:

1. ısı Transfer plaka

Isı transferi ana plaka ve tüp ısı eşanjörü bileşenleri plakadır, oluklu genel yapmak yetişkin şekil, farklı sıvı ortama göre ısı transferi plaka malzeme aynı, çoğunlukla kullanılan paslanmaz çelik değil ve titanyum malzeme imal

2. sızdırmazlık contası

Başta olmak üzere ısı transferi plaka arasında sızdırmazlık etkisi plaka ve Eşanjör tüp MÜHÜRLEME conta olduğunu. Malzemeler: NBR, EPDM kauçuk, Flor kauçuk, vs, farklı lastik kullanarak farklı medya göre

3. çift taraflı panel

Basına iki ucu sıvı orta değil kaçak emin olmak için tüm ısı transferi plaka, tutmak için sabitlenmiş

4, sıkma cıvatalar

Sıkma civatalar özellikle kapağın iki ucunun sıkın üzeresiniz. Bu eşit sabit moment plaka yüzden cıvata, sıkma iplik, genellikle iki başlı sıkma civatalar vardır

5. asılı çerçeve

Isı transferi tabağı, ana destek böylece temizlik, derleme ve diğer kolaylıklar onun parçalara ayırma.

Guangzhou Jiema ısı değişimi ekipman Co, LtdTelefon: +86-20-82249117