Haberler

Ana sayfa > Haberler > İçerik
Plakalı Eşanjör, Yüksek Isı Transfer Verimliliği ve Basınç Kapasitesine Sahiptir
Nov 01, 2017

1, plakalı ısı eşanjörü çalışır

Plakalı eşanjör, belirli aralıklarla birden fazla oluklu levhanın preslenmesiyle oluşturulur, bir contayla çevrelenir ve bir çerçeve ve sıkıştırma vidasıyla birlikte bastırılır. Plakanın dört köşesi ve conta, bir sıvı dağıtım tüpü oluşturur ve tüpler, her bir plakanın her iki tarafındaki akış yollarında akacakları ve plakalar içerisinden ısı değişimini sağlayacak şekilde birbirlerinden ayrı olarak ayrılmıştır.

Birlikte tutturan ısı transfer plakasının dış kuvveti vasıtasıyla, plak akışının yüzeyindeki delik boyunca ısı transferi plakası vasıtasıyla medya, yoğun türbülans oluşumunda plak dalgasının rolü, sanki çubuğu karıştırın Sıcak su, Isı transferi alanını arttırdı. Sıcak ve soğuk ortam, ısı transfer plakasının her iki tarafında akar ve türbülanstan oluşan çok sayıdaki ısı transfer yüzeyleri levha ile temas halindedir ve son ısı transfer etkisini elde etmek için ısı aktarımı plaka boyunca gerçekleştirilir . Sıcak ve soğuk ortamın izolasyonu esasen contanın bölünmesi ya da ısı eşanjörü plakasının kasanın delinmesini çatlamamasını sağlamak için çok sayıda kaynak yoluyla yapılır, sıcak ve soğuk ortam karışmaz.

2, plaka ısı eşanjörü yapısı

Plakalı eşanjör, plakanın dört köşesinde bir tutma plakası ve bir hareketli presleme plakası ile bir kenara sıkıştırılmış geçiş delikleri bulunan ve sıkma cıvataları ile sıkıştırılmış oluklu paralel metal plakalar grubundan oluşur. Bu bağlantı tüpleri, aynı plakaların kanallarındaki kanallarla hizalanır ve ısı değişiminin iki sıvısının dış hatlarına bağlanır. Isı transfer plakaları ve hareketli presleme plakaları, üst yatak kirişlerinin altında asılıdır ve alt kirişler tarafından hizalanır. Isı transfer plakaları, contalar, sıkıştırma plakaları, raylar ve sıkıştırma cıvataları, plakalı ısı değiştiricilerinin ana bileşenidir.

1) ısı transfer plakası: farklı akışkan ortamına göre ısı transfer plakası malzemesi, çoğunlukla paslanmaz çelik ve titanyumdan yapılmış olanla aynı değildir, bileşenlerin ana ısı aktarımı, başparmak kemiği ile yapılan genel oluklu mukavemet.

2) basınç plakasının her iki ucu: akışkan ortamın sızdırılmamasını sağlamak için ikisi esasen tüm ısı transfer plakalarını sıkıştırmaktadır.

3) conta: esas olarak sızdırmazlık etkisi arasındaki sıcak plakada. Plakalı eşanjörün kaçağı, contanın yerinden çıkması veya yaşlanmasından kaynaklanmaktadır.

4) sıkıştırma cıvataları: ana sıkıştırma kafası ve ısı eşanjörü plakasının rolü. Sıkıştırma cıvataları, genellikle düğme ipliği vasıtasıyla tevik edin, cıvatayı önceden yükleyin, tork anahtarı kullanılmalıdır, böylece anın sabit plakası eşit şekilde yüklenir.

3, plakalı ısı eşanjörü sınıflandırması

Plakalı eşanjörün ana türleri spiral plakalı ısı eşanjörü, plakalı eşanjör, üç boyutlu plakalı eşanjör.

1) spiral plakalı ısı eşanjörü

İki paralelden spiral kanal akışının her iki tarafındaki metal plakada metalden yapılmış paralel plakadan belirli bir mesafeyi korumak için soğuk ve sıcak sıvı. Bu ısı eşanjörü ısı transfer katsayısı yüksektir (kabuk ve boru ısı eşanjörüne göre yaklaşık 1 ila 4 kat daha yüksektir), ortalama sıcaklık farkı (soğuktan ve sıcaktan dolayı tam karşı akım akışı için kullanılabilir), akış direnci küçük, kolay Ama düğüm düzeltmek zor. Basınç 2MPa'yı aşmamalıdır.

Plakalı eşanjör, ideal ısı değişim teçhizatı için sıvı - sıvı, sıvı - buhardır. Yeni bir verimli ısı eşanjöründen yapılmış bir dizi metal levha istifinin belirli bir oluklu şekli vardır.

Plakalı eşanjör yapısı: sökülebilir plakalı ısı eşanjörü conta ile çevrili oluklu oluklu saclardan belirli bir aralıkla ve çerçeve ile vidanın sıkıştırılması ile birlikte sıkıştırılmış plakalar ve dört köşedir. Köşeler bir sıvı dağıtma tüpü ve bir toplama tüpü oluştururlar ve aynı zamanda sıcak ve soğuk sıvıyı, plakanın her bir tarafındaki akış yolunda ve plakanın içinden ısı alış verişinde akacak şekilde ayırırlar.

Levha eşanjörünün temel sınıflandırması Normal şartlar altında, esas itibariyle plakalı ısı eşanjörünü ayırt etmek için yapıya göre ayırt edilecek şekle göre dört kategoriye ayrılabilir: ① sökülebilir plakalı ısı eşanjörü (ayrıca conta olarak da bilinir) plaka eşanjörü), ② kaynaklı plakalı eşanjör, ③ spiral plaka eşanjörü, ④ bobin ısı eşanjörü (ayrıca petekli eşanjör olarak da bilinir). Bunların arasında, kaynak plakalı ısı değiştirici bölünmüştür: yarı kaynaklı plakalı ısı eşanjörü, tüm kaynaklı plakalı ısı eşanjörü, plaka ve kabuk ısı eşanjörü, lehimleme plakalı eşanjör.

Isı eşanjörü plakasının yüzeyi plakanın sertliğini arttırmak, akışkanın türbülansını arttırmak ve ısı aktarım verimliliğini arttırmak için oluklu veya oluklu bir biçimde preslenir. Malzemeleri çoğunlukla paslanmaz çelik, bakır, alüminyum, alüminyum, titanyum, nikel vb. Köşelerin köşelerindeki köşe delikleri bağlantı kanallarının rolünü oynuyor.

Çalışma ortamı, plakalar arasında oluşan dar ve hırpalı geçişte iç içe geçmiş ve ısı değişimi gerçekleştirilmiştir. Plakalar birbirlerine ters olarak monte edildiğinde, oluklar tarafından oluşturulan binlerce kontak birbiri ile kesişir ve böylece sıvı bu kontakların etrafında akar ve bu da güçlü bir bozulma ile sonuçlanarak çok yüksek bir ısı transfer katsayısına neden olur. Isı transfer etkinliği ve basınç kapasitesi.

Guangzhou Jiema ısı değişimi ekipman Co, LtdTelefon: +86-20-82249117