Haberler

Ana sayfa > Haberler > İçerik
Basınç Gemisi Mukavemeti, Verim Limitine Ulaştı
May 26, 2017

Basınç kabının stresinde esas olarak stres, ikincil stres, pik stres ve yerel stres bulunur.

(1) bir stres normal stresin ve kesme geriliminin dış yükünden kaynaklanır, bu da temel stres olarak da bilinir. Harici yük, kabın ağırlığını ve aksesuarlarını, iç basıncını ve dış basıncını, dış kuvveti (rüzgar yükü, sismik yük) ve harici torku (devrayı aşma torku) kapsar.

Birincil stres, dış kuvvetler dengesi, iç kuvvetler ve eğilme momentleri, yani konteynerin yük altında kabın parçalarını dengelemek için gerekli kuvvet ile karakterize edilir. Kendini sınırlamayacak şekilde boyutunu sınırlamak için kendi verimi sınırına dayanamaz. Birincil stres materyalin verim sınırını aşarsa hasar, gerinim sertleştirme performansı ile tamamen belirlenir.

(2) İkincil stres, bitişik parçanın sınırlanmasından veya yapının kendisinin kısıtlamasından kaynaklanan strese veya özellikle dış yük altında muhafazanın farklı deformasyon bölümünde eklem kısmının Ek yer değiştirme sürekli durum Ek film stres ve eğilme stresinin.

İkincil stresin bir özelliği, deformasyon koordinasyon koşullarından kaynaklanan bir stres olması ve kendi dengesi kuvvetini oluşturmasıdır. Diğer bir özellik, birincil stresden daha küçük ve yerel özelliklere sahip bir bölgeyi dağıtır. Bu iki özellik nedeniyle, ikincil stresin gerilme yoğunluğu verim sınırına ulaşır, yani plastik deformasyon oluştuğunda, sadece konteynırın lokal alanının verimini sağlayacak ve bitişik alan hala elastik durumdadır; konteynır, Hemen zarar vermez. İkincisi, ikincil stres, bir değişim nedeniyle oluşan bir takım deformasyonlardan kaynaklanmaktadır, bu yüzden stres verim limitine ve verimine ulaştığında, deformasyon daha özgür hale gelir, kısıtlamalar büyük oranda azalır, aralıksız artış değil, bir Bir derece rahatlık.

(3) pik gerilimi, film stresinden ve bükülme stresinden (bir gerilme ve sekonder gerilme dahil olmak üzere) düşülür; gerilimin doğrusal olmayan dağılımının duvar kalınlığı pik gerilmesi olarak adlandırılır. Pik gerilme, geçişli filitredeki küçük yarıçapta, gerilme değerinde yerel penetrasyonsuzlukta gerçekleşir.

Pik gerilimin karakteristiği dağılım alanının küçük olması ve apaçık deformasyon göstermemesi ve yorulma hasarının (düşük devirli yorulma) ve gevrek deformasyonun orijin olabileceğidir.

Stres konsantrasyon bölgesinin stres, duvar kalınlığı boyunca maksimum gerilimin dağılımı ve birleşme yeri (iç geçiş fileto veya geçiş filesi) ile derzin doğrusal dağılımlı bölümündeki gerilme dağılımıdır.

(4) Basınç kabının et kalınlığı basınç kabının dahili veya harici basıncı ile belirlenir. Kabın dış kuvvet tarafından devrilmesine veya diğer parçalara çarpması durumunda, kabın kabuğu kaçınılmaz olarak yerel bir stres oluşturacaktır. İkincisi, konteyner tutacağı, büyük bir lokal stres üretmek üzere kabın bütün kapıyla teması, kapın kendisinin ağırlığı ve muhafaza kabuğu üzerindeki yatak reaksiyonu vasıtasıyla hafıza aracının ağırlığı ile desteklenmektedir; Büyük konteynerlerin, özellikle de büyük tankların tasarımı, bu tür yerel stresin etkisi olarak düşünülmelidir.

Guangzhou Jiema ısı değişimi ekipman Co, LtdTelefon: +86-20-82249117