Haberler

Ana sayfa > Haberler > İçerik
Ses Isı Eşanjörü Kolay sökme, Kolay Temizleme
Jul 20, 2017

Ülke, çevre koruma ve enerji üzerine yaptığı vurguyla, merkezi ısıtma sisteminin yaygın kullanımı, kömürle çalışan kentsel çevrenin kirliliğini önemli ölçüde azaltmakta ancak aynı zamanda enerji tasarrufu yapmaktadır; bu nedenle, bunun çağdaş insanların bir yararı olduğu ve bunun yararı olduğu söylenebilir gelecek kuşaklar Harika eserler. Isı eşanjörü, "ileri ve geriye" geçiş bağlantısı olan çok önemli bir ısıtma sistemi ısıtma ekipmanı, ısıtma ve merkezi ısıtma projesidir. Eşanjörlü Isı Eşanjörleri, eşanjörlerin geliştirilmesinde son derece önemli bir konuma sahiptir.

Eşanjör Eşanjörünün diğer ısı eşanjörlerine göre özellikleri açıktır: Eşanjlı Eşanjör ısı transfer katsayısı yüksek, küçük ayak izi, kompakt yapı, kolay bakım. Aynı ısı transfer koşullarında, alan yalnızca kabuk ve boru ısı değiştirici 1/2 ila 1/3'ü işgal etti. Ve gövde ve boru ısı eşanjörünün aksine, demet bakımını çıkarmak için çok fazla alan ayırmanız gerekir. Hacim Isı Eşanjörü sadece sıkıştırma vidasını serbest bırakmanız gerekir, eşanjör yüzeyiyle temasa geçmek için orijinal alanda% 100, kolay sökülebilir, kolay temizlenebilir. Küçük boyutlu ve hafif, küçük bir alanda kolay kurulum. Yukarıdaki analiz ve karşılaştırma sayesinde, hacim eşanjörünün kabuk ve boru ısı değiştiricisine göre birçok avantajı olduğunu görebiliriz. Bir başka Ses Isı Eşanjörünün de aşağıdaki avantajları vardır.

(1) sıcaklık farkı küçüktür

Hacim Isı Eşanjörü, akış ısı transferinde ısı eşanjöründe yüksek bir ısı transfer katsayısına ve güçlü bir türbülansa sahip olduğundan, eşanjör ikinci ve ikinci sıcak su sıcaklık farkı çok küçük olabilir, bazen sıcaklık farkı yaklaşık 1 olabilir ℃ ~ 3 ℃. Bu, termal verimliliği büyük ölçüde artırabilir, ısı transfer ekipmanı ekonomisini iyileştirir.

(2) ısı kaybı küçük

Plakanın kenarı ve çevresindeki conta atmosfere maruz bırakıldığında, ısı kaybı, izolasyon önlemleri almadan, genellikle% 1 kadar çok küçüktür. Aynı ısı transfer alanı durumunda, Hacim Isı Eşanjörü ısı kaybı sadece kabuk ve boru ısı değiştirici 1? 5 ve ağırlık kabuğun ve tüpün yarısından daha az.

(3) güçlü uyum

Bir yandan ısı eşanjörünün montajında, üretim ve proses gerekliliklerine göre, ısı transfer plakasını arttırmak veya azaltmak kolaydır, plaka da yeniden düzenlenebilir, işlem tekrar seçilebilir. Öte yandan, uyarlanabilirlik de kullanımı ile kendini gösterir, Hacim Isı Eşanjörü şu anda kimyasal, mekanik, çimento, yağ, elektrik, sıcak su ısıtma ve diğer mühendislik alanlarında geniş bir uygulama yelpazesine sahiptir. Isıtma , soğutma, buharlaştırma, yoğunlaştırma, atık ısı geri kazanım süreci, hacim eşanjörü aracılığıyla ortam arasındaki ısı alışverişi uygulamasının amacına ulaşmak için.

(4) esnek çalışma, kolay bakım

Isı transfer plakası ve hareket ettirilebilir presleme plakası, makinenin kirişine asılmıştır. Rulo plaka, kolayca açılabilen, temizlenebilen ve contayı kontrol etmek veya değiştirmek için bir plakadan çıkarılabilen bir haddeleme tertibatı ile donatılmıştır.

Kabuk ve boru ile Hacim Isı Eşanjörünün karşılaştırılması sonucunda, Hacim Isı Eşanjörü ısıtıcılarının, yüksek ısı aktarım verimliliğine, küçük boyuta ve hafifliğe sahip olduğu sonucuna varılabilir. Soğutma suyu kalitesi iyi olduğunda ideal bir eşanjör ekipmanı, ısı transfer istasyonunun özel koşulları, ilçe ısı eşanjörü ısı eşanjörü olarak Eşanjör Eşanjörünün uygun seçimi ile birlikte verilmektedir.

Guangzhou Jiema ısı değişimi ekipman Co, LtdTelefon: +86-20-82249117